|
|
|
Kasteel Terbiest |
|
|
|
De heerlijkheid Terbiest, een 17 ha groot landgoed, werd voor het eerst vermeld in de 13de eeuw. In 1490 komt het goed door huwelijk in bezit van de familie de Blocquerie. Het huidige kasteel is een voormalig waterkasteel, opgericht in 1627 door Christoffel de Blocquerie.
Het kasteel Terbiest kende in de loop van de eeuwen verschillende eigenaars. In 1905 wordt het goed aangekocht door de familie Vanslype Myers, die het geheel uitbreidt met een industrieel complex, o.m. een mouterij en distilleerderij. Later vond ook het Hoger Rijksinstituut voor Technisch Onderwijs er een onderkomen.
Vandaag de dag blijft het kasteel nog steeds studenten verwelkomen, meer bepaald die van de hotelschool. De school maakt gebruik van een groot deel van het kasteel en de omliggende gronden.
Het Engels park rond het kasteel vormt het decor voor een vaste monumentale beeldencollectie met een 20 tal beelden. |
|
Stad Sint-Truiden
Park te bezoeken |
|
|
|
|
|